GRUPA THERMACUT

Postępowa firma na zmieniającym się rynku.

W ciągu 25 lat Thermacut Group przeszła wiele zmian. Firma Thermacut (pierwotnie Tatras Imports Inc.) została założona w Claremont, w amerykańskim stanie New Hampshire w 1990 roku i prowadziła sprzedaż pod marką ZAP Plasmatherm, jako odsprzedawca od lokalnych dostawców części eksploatacyjnych do cięcia plazmowego, bezpośrednio użytkownikom końcowym. Firma rozpoczęła swoją działalność z trzema pracownikami, za pośrednictwem sprzedaży telefonicznej. W 1992 roku firma otworzyła mały zakład produkcyjny, a w 1996 roku, biuro sprzedaży w Czechach, na potrzeby produkcji i sprzedaży części eksploatacyjnych do cięcia plazmowego i palników bezpośrednio na rynek wschodnioeuropejski, a przez dystrybutorów w Europie Zachodniej, pod marką Thermacut, korzystała zarówno z wewnętrznych jak i zewnętrznych przedstawicieli handlowych. W 1993 roku marka Thermacut została wprowadzona do Ameryki Północnej i prowadziła sprzedaż za pośrednictwem dystrybutorów.

W styczniu 1999 roku STK Gesellschaft für Schweißtechnik GmbH (spółka holdingowa będąca w 100% własnością IBG Group w Kolonii w Niemczech) nabyła 80% udziałów Thermacut, a w 2002 roku proces przejęcia zakończył się nabyciem przez nią 100% udziałów Thermacut Group.

Od tych pierwszych, nieśmiałych początków, Thermacut stała się główną siłą w dostarczaniu palników plazmowych i części eksploatacyjnych do cięcia plazmowego za pośrednictwem wielu kanałów sprzedaży obsługiwanych przez czternaście zależnych spółek sprzedaży i przy ścisłej współpracy z ABICOR-Binzel (spółki należącej do IBG) posiadającej oddziały w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Turcji, na Białorusi, w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej, Wietnamie i Australii. Ze względu na zapotrzebowanie ze strony klientów, Thermacut wprowadziła również TIG/WIG, MIG/MAG oraz produkty do cięcia gazowego i wytwarza te produkty w swoim nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, spełniającym wymogi ISO 9001, znajdującym się w Uherske Hradiste w Republice Czeskiej.

Thermacut Group skoncentrowała swoje wysiłki na zapewnieniu wysokiej jakości linii produktowych części eksploatacyjnych do wymiany bezpośredniej oraz palników, które spełniają lub wykraczają ponad oczekiwania naszych cenionych klientów, którzy tną i spawają termicznie metale na całym świecie. Jednak w miarę jak rozszerzała się nasza baza klientów, oczekiwania i wymagania również rosły, dlatego w 2005 roku Thermacut rozszerzyła swoją ofertę produktów o zaawansowane części eksploatacyjne, które zawierały takie produkty jak Silver Pro ™, elektrody SilverEX-®, a także opatentowane dysze TungstenEX- ™. W tym czasie, aby podkreślić wprowadzenie tych zaawansowanych produktów, zaktualizowaliśmy wizerunek firmy, wprowadzając nowe logo, nową kolorystykę łączącą pomarańcz i czerń, oraz nowe hasło: „Zaawansowane części eksploatacyjne” i misję by stać się dostawcą zaawansowanych części eksploatacyjnych do cięcia i spawania na całym świecie.

Do 2013 roku, Thermacut Group nadal rozwijała się i ewoluowała na rynku spawania i cięcia termicznego. W grudniu 2012 roku Thermacut Group zakupiła spółkę HOLMA® AG, producenta najwyższej jakości części eksploatacyjnych do cięcia laserem, co stanowi atrakcyjną odpowiedź na częste zapytania naszych klientów o markę wysokiej jakości części eksploatacyjnych do cięcia laserem oraz dalszy rozwój portfolio produktowego z częściami eksploatacyjnymi Thermacut do cięcia plazmowego i gazowego.

We wrześniu 2013 roku na wystawie SCHWEISSEN & SCHNEIDEN w Essen , Thermacut Group po raz pierwszy przedstawiła linie systemów do cięcia plazmowego do grubości 65 mm, zarówno na potrzeby manualnych jak i zmechanizowanych procesów cięcia plazmowego oraz przeprowadzała praktyczne pokazy cięcia systemem EX-TRAFIRE 105. Oprócz tego modelu Thermacut przedstawiał również systemy na 65A i 85A ( EX-TRAFIRE 65, EX-TRAFIRE 85 ).

W 2016 roku linia sprzedaży systemów plazmowych będzie rozwijana według planu, w zakresie od 30A do 125A. Ta zmiana będzie oznaczać poważne zobowiązanie wobec naszych cenionych klientów na całym świecie i sprawi, że Thermacut znajdzie się w szeregach producentów linii oryginalnego wyposażenia (OEM) do cięcia plazmowego.

Uznając tę ciągłą ewaluację za ważną, Thermacut Group zaktualizowała swoje logo, zmieniła jego hasło na "The Cutting Company" i dalej rozszerza swoją misję, stając się "światowym dostawcą termicznych technologii cięcia".