THERMACUT - The Cutting Company

It appears you don't have a PDF plugin for this browser. No biggie... you can click here to view the PDF file.

 

GRUPA THERMACUT 

Na przestrzeni 28 lat Grupa THERMACUT przeszła wiele zmian. THERMACUT (pierwotnie Tatras Imports Inc.) została założona w Claremont, New Hampshire w 1990 roku. Oferowała wówczas produkty pod marką ZAP Plasmatherm – prowadząc sprzedaż detaliczną materiałów eksploatacyjnych do cięcia plazmowego pozyskiwanych od lokalnych dostawców. Firma rozpoczęła działalność mając zaledwie trzech pracowników, którzy zajmowali się sprzedażą telefoniczną. W 1992 r. firma otworzyła mały zakład produkcyjny w Czechach, a następnie w 1996 r. również biuro sprzedaży. Fabryka w Czechach powstała na potrzeby produkcji i sprzedaży materiałów eksploatacyjnych i palników plazmowych bezpośrednio na rynek Europy Wschodniej jak również – za pośrednictwem dystrybutorów – na rynek Europy Zachodniej, oferując produkty pod marką THERMACUT. W tym celu zatrudniała własnych jak i zewnętrznych przedstawicieli handlowych. W 1993 roku marka THERMACUT dotarła do Ameryki Północnej, działając za pośrednictwem miejscowych dystrybutorów.

W styczniu 1999 r. STK Gesellschaft für Schweißtechnik GmbH (holding w 100% należący do Grupy IBG z Kolonii) nabył 80% udziałów THERMACUT, a w 2002 r. przejął resztę udziałów, tym samym stając się jedynym właścicielem Grupy THERMACUT.

Mimo skromnych początków, THERMACUT stał się jednym z wiodących dostawców palników plazmowych oraz materiałów eksploatacyjnych, za pomocą licznych kanałów dystrybucji obsługiwanych przez dziesięć oddziałów sprzedaży. THERMACUT współpracuje również z Abicor-Binzel (firmą należącą do IBG) z placówkami w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Turcji, na Białorusi, w Kazachstanie, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii, Meksyku i Brazylii. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów firma THERMACUT wprowadziła na rynek następujące produkty: TIG / WIG, MIG / MAG i cięcie tlenowe [Oxy-fuel]. Produkty te powstają we własnym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym z systemem zapewnienia jakości ISO 9001, zlokalizowanym w Uherske Hradiste w Republice Czeskiej.

Grupa THERMACUT skupiła swoje wysiłki na dostarczaniu wysokiej jakości dedykowanych zamienników materiałów eksploatacyjnych i palników plazmowych, które spełnią lub przewyższą oczekiwania naszych cenionych klientów, którzy zajmują się termicznym cięciem i spawaniem metali w różnych zakątkach świata. Wraz z rozwojem naszej bazy klientów wzrosły także ich oczekiwania i potrzeby. W 2005 r. THERMACUT rozszerzył swoją ofertę produktów o zaawansowane materiały eksploatacyjne, w tym produkty takie jak elektrody Silver Plus ™, Silver Pro ™ i Silver-EX® oraz opatentowane dysze Tungsten-EX ™.

Do 2013 r. Grupa THERMACUT nieprzerwanie rozwijała się na rynku cięcia termicznego i spawania. W grudniu 2012 r. Grupa THERMACUT kupiła firmę HOLMA® AG, producenta wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych do cięcia laserowego, który zaspokaja bieżące potrzeby klientów w tym zakresie oraz poszerza portfolio materiałów eksploatacyjnych do cięcia plazmowego i tlenowego oferowanych przez THERMACUT.

We wrześniu 2013 r. na targach SCHWEISSEN & SCHNEIDEN grupa THERMACUT zrobiła kolejny krok naprzód wprowadzając zestaw systemów cięcia plazmowego do ręcznych i zmechanizowanych procesów plazmowych o grubości cięcia do 65 mm. Początkowo wprowadzono system 105 A. THERMACUT prezentował na wystawie również systemy 65 A i 85 A. Dzięki podjęciu tego kroku firma THERMACUT dała swoim klientom jasny sygnał, że zamierza zająć pozycję globalnego dostawcy pełnej gamy oryginalnych produktów plazmowych.

Od 2016 r. do 2018 r. stopniowo wprowadzano źródła plazmowe od 30 A do 125 A. Seria HD wraz z oryginalnymi palnikami i opatentowanym złączem Torch Connection System (TCS), została wprowadzona w 2017 r. na targach SCHWEISSEN & SCHNEIDEN w Düsseldorfie.

Podobnie jak w przypadku cięcia plazmowego, THERMACUT jest też liderem technologii cięcia laserowego. W 2017 roku na targach SCHWEISSEN & SCHNEIDEN zaprezentowaliśmy oryginalną głowicę laserową EX-TRABEAM®, która została wprowadzona w drugiej połowie 2018 roku.

Przez cały okres istnienia Grupy THERMACUT wierzyliśmy i wierzymy, że „Klient ma zawsze rację”. Ta myśl motywuje nas do ciągłego doskonalenia we wszystkich obszarach, począwszy od rozwoju naszej gamy produktów a na ich sprzedaży kończąc.

„THE CUTTING COMPANY” to nie tylko slogan. Dla nas to codzienna praktyka. Dołącz do THERMACUT, aby odkryć nowe i alternatywne zastosowania oraz w pełni wykorzystać nowe możliwości oferowane przez świat cięcia cyfrowego.